Amgen wspiera kampanię społeczną „Podanie ma znaczenie”

Kampania „Podanie ma znaczenie’’ podkreśla, jak wybór formy podania leków wpływa na komfort życia pacjentów. Dowiedz się, dlaczego świadoma decyzja i dialog z lekarzem są kluczowe dla skutecznego leczenia.


Współczesna medycyna oferuje chorym coraz bardziej zaawansowane i komfortowe terapie. Leczenie chorób przewlekłych, takich jak nowotwory czy schorzenia hematologiczne wymaga indywidualnego podejścia do pacjenta. Dzięki temu, codzienność osób z chorych staje się bardziej przewidywalna, lepiej zorganizowana i mniej stresująca.

Otwarty dialog między lekarzem a pacjentem, który pozwala na wspólne podejmowanie decyzji dotyczących najlepszych, spersonalizowanych opcji terapeutycznych jest jednym z kluczowych celów kampanii „Podanie ma znaczenie”. Amgen, jako partner w tym przedsięwzięciu, aktywnie wspiera edukację i komunikację, aby chorzy mogli świadomie, wspólnie z lekarzem, wybierać najodpowiedniejsze dla siebie formy leczenia.

- Pacjenci często nie zdają sobie sprawy, że forma podania leku może istotnie wpłynąć na ich codzienne życie. Dzięki edukacji chcemy wspierać zarówno chorych, jak i lekarzy w podejmowaniu decyzji, które najlepiej odpowiadać będą na potrzeby pacjenta – zwróciła uwagę Adrianna Sobol – inicjatorka kampanii „Podanie ma znaczenie”. – Kluczem do sukcesu jest dialog między lekarzem a pacjentem.

W ramach kampanii specjaliści podkreślają wagę informowania pacjentów o dostępnych terapiach oraz ich różnych formach. Obustronna współpraca przy dokonywaniu wyboru leczenia jest niezbędna, aby zapewnić optymalne rezultaty. Świadomość osób chorych oraz ich udział w podejmowaniu decyzji, która forma podania leków najlepiej odpowiada ich potrzebom i stylowi życia, bez wątpienia przyniosą korzyści w postaci lepszego compliance, głębszego poczucia kontroli nad własnym zdrowiem, większego zaangażowania w proces leczenia, co pozwoli im cieszyć się pełnią życia mimo choroby.

- Skuteczność leczenia nie zależy wyłącznie od wyników badań, ale przede wszystkim od zrozumienia i współpracy między lekarzem a pacjentem. Pacjent to nie tylko przypadek medyczny, ale człowiek ze swoimi nawykami, stylem życia i oczekiwaniami. Kluczem jest rozmowa i dostosowanie terapii do możliwości oraz preferencji pacjenta – mówi Michał Witkowski – specjalista hematolog, prezes Fundacji na Rzecz Pomocy Chorym na Białaczki.

Dr Michał Witkowski podkreśla również kwestię podniesienia komfortu życia osób chorych, dla których np. częste wizyty w szpitalu mogą być wyzwaniem: – Nowoczesne formy leczenia, które zmniejszają częstotliwość podawania leków i konieczność przebywania w placówce medycznej, przynoszą pacjentom wyraźną ulgę. Dzięki nim codzienne funkcjonowanie staje się bardziej przewidywalne, a pacjenci mogą planować swoje życie pod siebie, a nie pod chorobę.

Kampania „Podanie ma znaczenie” ma na celu promowanie partnerskiego podejścia w relacji lekarz-pacjent. Dzięki wspólnym wysiłkom dążymy do stworzenia bardziej zindywidualizowanego i efektywnego systemu opieki zdrowotnej.